Artykuły

Idealny prezent pod choinkę - czy to miejska legenda czy istnieje naprawdę?

Idealny prezent pod choinkę - czy to miejska legenda czy istnieje naprawdę? Szukając inspiracji, warto postawić na rozwiązanie, które nie tylko zaskoczy, ale także wniesie do codziennego życia obdarowanego mnóstwo korzyści. Takim prezentem jest bateria filtrująca wodę Duero Pure. To produkt, który idealnie wpisuje się w potrzeby współczesnego świata – oszczędza wodę, ogranicza zużycie plastiku i wspiera ekologiczny styl życia!

więcej

Konkurs na przebudowę i rozbudowę stadionu miejskiego w Rybniku

Konkurs na przebudowę i rozbudowę stadionu miejskiego w Rybniku Zadanie polega na opracowaniu przebudowy i rozbudowy stadionu oraz zagospodarowania terenu. Koncepcja powinna uwzględniać infrastrukturę techniczną i komunikacyjną oraz odpowiadać wymogom organizacji zawodów sportowych i imprez masowych.

więcej

Panel z cyklu Humanistyka architektoniczna. Użyteczność i ciągłość miasta z perspektywy człowieka

Panel z cyklu Humanistyka architektoniczna. Użyteczność i ciągłość miasta z perspektywy człowieka Instytut Badań Literackich PAN we współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki zapraszają na pierwszą otwartą dyskusję panelową „Użyteczność i ciągłość miasta z perspektywy człowieka” w ramach cyklu „Humanistyka architektoniczna”.

więcej

Konkurs na projekt przebudowy Narodowego Uniwersytetu Państwowej Służby Podatkowej Ukrainy w Irpieniu

Konkurs na projekt przebudowy Narodowego Uniwersytetu Państwowej Służby Podatkowej Ukrainy w Irpieniu Budynek został niemal całkowicie zniszczony w pierwszych dniach wojny rosyjsko-ukraińskiej w 2022 roku. Zwycięzca konkursu będzie miał możliwość przejścia do kolejnego etapu i uczestniczenia w opracowywaniu pełnej "Dokumentacji Projektowej" dla odbudowy głównego budynku kampusu. Konkurs to wyjątkowa szansa na zaprojektowanie innowacyjnego, nowoczesnego i komfortowego budynku, który stanie się symbolem odbudowy i nowego początku.

więcej

SAAN Architekci obsypane międzynarodowymi nagrodami za projekt wnętrz siedziby Citi Handlowy

SAAN Architekci obsypane międzynarodowymi nagrodami za projekt wnętrz siedziby Citi Handlowy Rezultatem kompleksowej, trwającej ponad rok rewitalizacji, jest przestrzeń łącząca funkcje zawodowe i społeczne, umożliwiająca wielowymiarowe korzystanie z zastanej tu infrastruktury. Dominującym elementem patio stały się spiralne schody, które łączą różne poziomy budynku, pełniąc jednocześnie funkcję mocnego wizualnego akcentu.

więcej

Projekty nowych inwestycji i rewitalizacji w Katowicach

Projekty nowych inwestycji i rewitalizacji w Katowicach O działaniach rewitalizacyjnych prowadzonych w Katowicach, Kwartale Dworcowa – nowej spektakularnej inwestycji realizowanej w ścisłym centrum stolicy Śląska i planach dotyczących rozwoju miasta – mówi Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

więcej

Z pełną prędkością. Biuro Stadler w Warszawie zaprojektowane przez BIT CREATIVE

Z pełną prędkością. Biuro Stadler w Warszawie zaprojektowane przez BIT CREATIVE 960 mkw. imponującej przestrzeni o jednolitym wizualnie charakterze. Tak prezentuje się warszawska siedziba firmy Stadler – producenta pojazdów szynowych, zlokalizowana w kompleksie biurowym Business Garden w Warszawie. Zanim jednak nabrała ona konkretnej formy, odpowiedzialni za projekt architekci z pracowni BIT CREATIVE musieli sprostać ściśle sprecyzowanym oczekiwaniom inwestora, co wymagało zastosowania wielu indywidualnych rozwiązań.

więcej

Konkurs typograficzny TDC71

Konkurs typograficzny TDC71 Ogłoszono 71. edycję międzynarodowego konkursu typograficznego TDC71. Zgłoszenia można przesyłać w trzech głównych kategoriach: Communication Design, Lettering i Type Design (projektowanie krojów pisma). Prace zostaną poddane ocenie międzynarodowego jury według takich kryteriów jak oryginalność czy jakość wykonania.

więcej

Oryginalna bryła nadmorskiego domu w Aveiro

Oryginalna bryła nadmorskiego domu w Aveiro JD2 house według autorskiej pracowni architekta Rui Rosmaninho to nowoczesny i minimalistyczny dom z widokiem na estuarium Aveiro w Portugalii. Projekt łączy design z funkcjonalnością i współczesną estetyką.

więcej

Międzynarodowy konkurs Future Plastic Design Award

Międzynarodowy konkurs Future Plastic Design Award Zadanie polega na zaprojektowaniu innowacyjnych mebli lub elementów meblowych, które można produkować poprzez formowanie wtryskowe przy użyciu jednej formy. Projekty powinny łączyć funkcjonalność z nowoczesnym designem.

więcej

Muzeum Bursztynu finalistą prestiżowej nagrody European Museum of the Year Award 2025

Muzeum Bursztynu finalistą prestiżowej nagrody European Museum of the Year Award 2025 Muzeum Bursztynu, oddział Muzeum Gdańska, znalazło się wśród 42 muzeów z 15 krajów Europy nominowanych do European Museum of the Year Award (EMYA) 2025. W gronie finalistów są także cztery inne polskie muzea.

więcej

Ruszyła kolejna edycja konkursu architektonicznego Kaira Looro 2025 - Przedszkole w Afryce

Ruszyła kolejna edycja konkursu architektonicznego Kaira Looro 2025 - Przedszkole w Afryce Kaira Looro Architecture Competition 2025 koncentruje się na projektowaniu innowacyjnych przedszkoli dla obszarów wiejskich Afryki Subsaharyjskiej, gdzie brak odpowiednich placówek edukacyjnych stanowi poważną barierę dla rozwoju dzieci.

więcej

Konkurs Szkice w architekturze - Drewno w architekturze

Konkurs Szkice w architekturze - Drewno w architekturze Organizatorzy ogłosili kolejną edycję konkursu „Szkice w architekturze” realizowanego w ramach Targów Budma. Wyzwanie kierowane jest do studentów kierunków architektonicznych uczelni wyższych oraz uczniów szkół średnich. Temat tegorocznej edycji to „Drewno w architekturze”.

więcej

Wykład prof. Aleksandry Jaeschke z cyklu Duże A

Wykład prof. Aleksandry Jaeschke z cyklu Duże A Wykład zatytułowany bedzie „In Emergency Break Glass, and Other Exit Strategies for Designers”. Aleksandra Jaeschke badając ograniczenia i możliwości architektury w kontekście złożonych zależności środowiskowych, społeczno-politycznych i technologicznych, przedstawi jak architektura może odpowiadać na kryzys ekologiczny.

więcej

Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu od BBGK Architekci

Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu od BBGK Architekci Jak zapowiadają architekci z pracowni BBGK, obiekt został zaprojektowany jako modelowy budynek adaptowalny, który w przyszłości będzie mógł zostać dostosowany do zmieniających się potrzeb, a nawet przekształcony na inną funkcję.

więcej

«
»
«
»